Ginekologia estetyczna

Popularność zabiegów ginekologii estetycznej zwiększa się z roku na rok. Coraz częściej kobiety mają świadomość, że istnieją sposoby, by poprawić komfort codziennego życia i satysfakcję seksualną dzięki usunięciu zmian w anatomii pochwy, które następują wraz z wiekiem, po menopauzie bądź po porodzie.

Pomysł na powstanie naszych gabinetów zrodził się w dobie rozszerzających się możliwości zapewnienia pacjentom komfortu leczenia.

Jednocześnie dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii lasera CO2 a co za tym idzie nowych technik, część zabiegów stosowanych w ginekologii estetycznej staje się mniej inwazyjne, a tym samym bardziej bezpieczne i komfortowe (zobacz: Na czym polega ginekologia estetyczna) . 

Nie koliduje z możliwością wykonywania pracy zawodowej i życiem osobistym.
Udane życie seksualne
Laser S-Co2 DANA wyposażony jest w specjalną głowicę ze skanerem. Jej działanie polega na generowaniu fototermicznej stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych.

W efekcie końcowym dochodzi do zwiększenia napięcia i elastyczności tkanek podanych zabiegowi oraz zmniejszenia obwodu pochwy, a także redukcji objawów nietrzymania moczu. 

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Problemy z nietrzymaniem moczu zdarzają się powszechnie, dotykają kobiet w różnym wieku. Często uważamy tę przypadłość za wstydliwą i zatajamy ją przed lekarzem. Tymczasem istnieje wiele sposobów na skuteczne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Dzięki zastosowaniu lasera bezboleśnie i w prosty sposób stymuluje się regenerację włókien kolagenowych w obrębie powięzi łonowo-cewkowej, co wzmacnia również obszar ujścia cewki moczowej i naczynia krwionośne w błonie śluzowej pochwy. Zabieg trwa zaledwie dziesięć minut i nie wymaga rekonwalescencji.

Rewitalizacja pochwy

Nadmierne rozluźnienie pochwy i spadek napięcia w obrębie jej ścian pojawia się często po urodzeniu dziecka albo w okresie menopauzy. W skrajnych przypadkach prowadzi nawet do całkowitej rezygnacji z seksu. Jednak możliwe jest zwiększenie elastyczności tkanek dzięki pobudzeniu restrukturyzacji włókien kolagenowych w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmacicznej. Znacząco zmniejsza się też suchość waginy i podatność na infekcje. Pełne efekty, jakie daje rewitalizacja pochwy, są dostrzegalne po upływie mniej więcej miesiąca od zabiegu.

Redukcja warg sromowych mniejszych

Podstawowe zadanie warg sromowych to ochrona narządów płciowych kobiety. Jednak jeśli są asymetryczne lub przerośnięte, często powodują otarcia, są źródłem bólu, dyskomfortu i wstydu. Labioplastyka, czyli redukcja warg sromowych mniejszych, polega na modelowaniu odpowiednich miejsc z wykorzystaniem specjalistycznej głowicy laserowej. Dodatkowo zwiększa się napięcie i jędrność tkanek, a działanie antykoagulacyjne lasera zapobiega krwawieniu i ogranicza ryzyko powstawania blizn.

Redukcja blizn po porodzie

Blizny to naturalny rezultat procesu gojenia. Jeśli jednak z jakichś względów proces ten przebiega nie do końca prawidłowo, efekt może okazać się szpecący, powodować dyskomfort, a nawet kłopoty zdrowotne. Poznańska klinika Forte-MED proponuje swoim pacjentom zabieg laserowego usuwania blizn po zabiegach, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne i głębokie, a jednocześnie całkowicie bezpieczne oddziaływanie na tkanki i pobudzenie ich regeneracji. To nie tylko droga do spłycenia i pozbycia się blizn, ale również sposób na zwiększenie elastyczności i jędrności skóry.

Powiększanie punktu G

Punkt G to jedna z najbardziej wrażliwych stref erogennych na ciele kobiety. Znajduje się na przedniej ścianie pochwy, ok. 5 cm od wejścia. Jeśli nie jest wystarczająco uwydatniona, stymulacja i osiągnięcie wyjątkowej rozkoszy są utrudnione. Dlatego powiększanie punktu G to zabieg, na który warto się zdecydować, by poprawić jakość pożycia intymnego. Popularnie określa się go mianem „zastrzyku orgazmu” i polega na wstrzyknięciu w ścianę pochwy preparatu na bazie kwasu hialuronowego, co eksponuje i uwrażliwia punkt G. Trwa to zaledwie dwadzieścia minut w znieczuleniu miejscowym, a już po czterech godzinach można podjąć normalne współżycie.