Karboksyterapia Teyda

Karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla zwanym „cudownym gazem”. Ilość zastosowań i skuteczność jak również bezpieczeństwo zabiegu sprawiły, że stał on się błyskawicznie hitem gabinetów medycznych!
Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) który następnie przenika do okolicznych tkanek.
Efektem takiego wstrzyknięcia jest rozwiązanie wiązań między hemoglobiną i tlenem, w wyniku czego dochodzi do silnego dotlenienia skóry i okolicznych tkanek.

Dodatkowo dwutlenek węgla wpływa na rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja).
W miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. 
Poprawia się także mikrokrążenie.
Po podaniu dwutlenku węgla podskórnie dochodzi do efektu lipolitycznego, w efekcie czego następuje redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu 

Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Głównym celem karboksyterapii jest redukcja zmarszczek i przywrócenie jędrności, elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała. Efekt jest spowodowany stymulacją procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.

Rewitalizacja okolic oczu

Poprzez wstrzykniecie kontrolowanych dawek CO2 uruchomionych zostaje kilka mechanizmów których efektem jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Powoduje również przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych). W rezultacie skóra pod oczami staje się bardziej napięta, a woreczki tłuszczowe pod oczami zniwelowane.

Likwidacja komórek tłuszczowych i cellulitu

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony śródskórnie dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Natomiast zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionej zawartości adipocytów. Ten proces prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do poprawy kondycji skóry, a dzięki temu do usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Rozstępy i blizny

Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dzisiaj nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Dzięki karboksyterapii jesteśmy w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Podczas zabiegu usprawniamy proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Pociąga to za sobą sprawniejszą pigmentację skóry, co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływa na wyrównanie miejsc zmienionych.
Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.
Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

Funkcja podgrzewania dwutlenku węgla- gwarantuje zminimalizowanie odczuć bólowych!
System potrójnego filtrowania gazu- dla zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności!
Praca na certyfikowanym, medycznym gazie laparoskopowym!
Niezbędna funkcja odpowietrzenia gwarantująca pewność podawania wyłącznie dwutlenku węgla!
Indywidualne ustawianie parametrów zabiegowych, takich jak dawka, przepływ gazu, temperatura!

Cena 200 zł /1 partię ciała

-PRZYJDŹ NA KONSULTACJE LUB WIZYTĘ-

REJESTRACJA