Lifting twarzy

Każdy z nas pragnie jak najdłużej zachować młodość i piękno. Poznańska klinika ForteMED proponuje swoim pacjentom nowoczesne i skuteczne rozwiązanie: laserowy lifting twarzy.

Zmarszczki i bruzdy

Już po 25. roku życia na twarzy mogą pojawić się pierwsze oznaki starzenia – zmarszczki i bruzdy, które wraz z upływem czasu tylko się pogłębiają. Dzieje się tak, ponieważ im jesteśmy starsi, tym mniej kolagenu wytwarza skóra. Zabieg laserem odświeża skórę twarzy, w przypadku osób młodszych usuwa pierwsze skutki utraty kolagenu i pobudza jego powstawanie. W późniejszym wieku zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów (trzech lub więcej, z miesięcznym odstępem). Parametry zabiegu dobiera specjalista po dokonaniu oceny stanu skóry i głębokości zmian. Przed liftingiem laserowym nakłada się krem znieczulający.

Obniżenie napięcia skóry

Zmniejszona produkcja kolagenu powoduje też obniżenie napięcia skóry. Kiedy jednak światło lasera wnika w tkankę, woda w przestrzeni międzykomórkowej zostaje odparowana, zaś ciepło pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Ciepło wzmaga też aktywność białek i przyspiesza proces regeneracji tkanek. Dzięki temu – bez interwencji skalpela – możemy cieszyć się bardziej napiętą, odświeżoną i jędrną skórą.

 

Opadający owal twarzy

Wraz z upływem lat obserwujemy w lustrze opadający owal twarzy, nadający naszym rysom wygląd smutny i zmęczony. To naturalne zjawisko, na które wpływa po prostu grawitacja. Nie oznacza to jednak, że musimy się z nim pogodzić. Kurczenie i napięcie tkanki pojawiające się w wyniku działania lasera oraz produkcja nowych białek kolagenowych prowadzi do stopniowego poprawienia owalu twarzy.

Zanik wyrazistych konturów twarzy

Z wiekiem zmniejsza się podściółka tłuszczowa, nadająca jędrność skórze. W rezultacie ma miejsce zanik wyrazistych konturów twarzy. Pierwszą oznaką rozpoczynających się zmian są najczęściej bruzdy na linii ust i nosa. W efekcie przeprowadzenia zabiegu laserowego następuje stopniowe wymodelowanie, dzięki czemu zwiększa się napięcie skóry, podnosi owal twarzy i opadające kąciki ust, wyraźniej uwydatniają się też kości policzkowe.

Niewystarczająca elastyczność skóry

Wiotkość spowodowana przez niewystarczającą elastyczność skóry twarzy to nie tylko efekt starzenia, ale też np. gwałtownej utraty wagi. Skupienie wiązki laserowej i emisja strumienia dwutlenku węgla stymuluje produkcję komórkową i poprawia ukrwienie tkanek. Regeneracja następuje szybciej, a skóra jest odżywiona, nabiera więc elastyczności i gładkości.

Opadające fałdy skóry

Laser znakomicie wpływa również na opadające fałdy skóry. Im jesteśmy starsi, tym widoczniejsze stają się fałdy nosowo-wargowe, opadające policzki, fałdy na podbródku oraz tzw. fałd marionetkowy (na granicy policzka i brody). Zabieg laserowy nie tylko niweluje zmarszczki, ale też wygładza bruzdy na czole, ujędrnia policzki i prowadzi do podniesienia opadających brwi. Odzyskanie młodzieńczego konturu twarzy zaś ujmuje lat, przywracając skórze świeżość i piękno.

-PRZYJDŹ NA KONSULTACJE LUB WIZYTĘ-

REJESTRACJA

lek. med. Katarzyna Nowicka-Komuniecka

Katarzyna Komuniecka