Redukcja zmarszczek – cofnij czas bez pomocy skalpela!

Skóra twarzy i szyi od razu zdradza wiek. Nawet najdroższe kremy czy zabiegi pielęgnacyjne nie zawsze wygrają z genetyką lub intensywnym trybem życia. By jednak odzyskać młody wygląd, nie trzeba decydować się na lifting operacyjny. Świetną alternatywą jest redukcja zmarszczek. Wyjaśniamy, jak wygląda taki zabieg!

Czasu nie można zatrzymać ani cofnąć, ale współczesna medycyna pozwala skutecznie wizualnie się odmłodzić. Osoby niewyrażające chęci do podjęcia bardziej radykalnych kroków koniecznie powinny przekonać się, jak działa redukcja zmarszczek. Dowiedz się, jakie zabiegi pozwalają zmniejszyć widoczność pierwszych oznak starości!

Jakie są metody redukcji zmarszczek?

Klinika ForteMED oferuje kilka rożnych metod medycznych, skutkujących redukcją zmarszczek. Zdecydowanie najpopularniejszymi zabiegami są: wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym, obstrzykiwanie toksyną botulinową (botoksem) lub stymulatorami kolagenu. Doskonałe efekty gwarantuje także mezoterapia igłowa, czyli wstrzykiwanie mikroskopijnych dawek substancji korzystnych dla skóry, co gwarantuje ich najlepszą absorbcję oraz pobudza procesy regeneracyjne. Bardzo powszechne są również dermabrazja i mikrodermabrazja, czyli zabiegi polegające na mechanicznym ścieraniu naskórka z pomocą mikrokryształków.

Najnowocześniejszymi metodami, zdobywającymi coraz większą popularność, są zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego. Przy tej kuracji wiązki fal podgrzewają wodę w skórze, doprowadzając do jej gwałtownego wyparowania i powstania mikrouszkodzeń. Proces ten intensywnie aktywizuje procesy regeneracyjne w skórze, która odzyskuje jędrność oraz wygładza się.

Jak wybrać najlepszy zabieg redukcji zmarszczek?

Wybór metody redukcji zmarszczek jest zależny od wielu czynników. Oczywiście pod uwagę brane są osobiste preferencje pacjenta, ale konieczna jest profesjonalna konsultacja lekarska. Wiek, wygląd i rodzaj skóry, stan zdrowia oraz sporo innych kwestii mają niebagatelne znaczenie. Doświadczony personel ForteMED pomaga dobrać najlepsze rozwiązania, które zagwarantują widoczne efekty, a przy tym będą najbezpieczniejsze i najłagodniejsze dla klienta. Każdy zabieg medyczny musi być przeprowadzany dopiero po gruntownym wywiadzie lekarskim oraz przy użyciu sprawnego, nowoczesnego sprzętu najwyższej jakości. W naszej klinice pacjenci otrzymują kompleksową obsługę, wraz ze szczegółowym planem całej kuracji i instrukcjami jak dbać o cerę pomiędzy zabiegami.

Jak przebiega kuracja redukcji zmarszczek?

W zależności od wybranej metody redukcji zmarszczek, kuracja przebiega w różnym czasie i natężeniu. W niektórych przypadkach skutki widać już po pierwszej sesji, a w innych najlepsze oraz najtrwalsze rezultaty otrzymuje się po zakończeniu cyklu kilku wizyt. Efekty wybranych zabiegów utrzymują się nawet do roku! Przy tym taka wizyta nie jest wcale długa (trwa od 30 do maksymalnie 90 min). Wiele osób boi się bólu – w ForteMED dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować dyskomfort. Stosujemy skuteczne kremy przeciwbólowe i łagodzące, a także znieczulenia miejscowe. Nie ma więc czego się obawiać – nawet bardzo wrażliwe osoby świetnie znoszą takie kuracje.

Redukcja zmarszczek to doskonały sposób na odzyskanie atrakcyjnego, świeżego wyglądu. Jeśli chcesz poczuć się piękniej i młodziej, koniecznie zainwestuj w jeden z wybranych zabiegów! Umów się na wizytę, by dobrać kurację w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb!